Yapı Detayı

Duvar Boyası Renkleri 2021

ev dekorasyonunda renk uyumu

Duvar Boyası, evlerinizin havasını değiştirmek istiyorsanız bunun için yapılacak en güzel şey duvar renklerini değiştirmektir. Bu işlemi yaptıktan sonra başka hiçbir şeye dokunmaya gerek kalmadan evinizde yeni ve temiz bir görünüm sağlanır. Evinizde kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız belli zaman aralıklarında bunu yapmanız sizin için önemlidir. Bu işlemden önce boya hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Ev boyasında en çok tercih edilen renkler nelerdir onları öğrenirseniz, yapacağınız boyama işlemi hem daha modern olur hem de evinize yeni bir hava katar.

Duvar Boyasında Tercih Edilen Renkler

Duvar boyası yaparken evlerinize ayrı bir hava katmak için kullanacağınız renkler, eşyalarınız ile uyumlu olmalıdır. Eşyalarınız ile duvar rengi bir bütün olmaz ise yaptığınız değişimde istenen etkiyi yakalayamazsınız. Bu yüzden mutlaka boya yapmadan önce halınızın, perdenizin, mobilyalarınız, pencereleriniz ve parkeleriniz rengini dikkate alarak boyayı seçin.

Açık Gri Duvar Rengi

Duvar boyası yaparken evinizde ferah bir ortam yaratmak için en ideal tercih açık gri renktir. Ayrıca minimal tarzda en çok tercih edilen renkler arasındadır. Evin iç duvarları haricinde çalışma ortamlarında da kullanımı oldukça fazladır. Ortama temiz ve ferah bir his veren bu renk ev boyasında en çok tercih edilen renkler arasındadır.

açık gri

Bej Duvar Rengi

Evlerin nerdeyse çoğunda bej duvar rengi kullanılır. Bunun nedeni diğer renklerle uyumlu olmasıdır. Bej rengi dışında, kendinin farklı tonları da sıkça tercih edilmektedir. Bunlardan biri kum beji tonudur. Bej rengi mobilya ve diğer eşyalarla sorunsuz uyumu sayesinde çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

bej rengi

Çakıl Taşı Duvar Rengi

Duvar boyasında bu renk diğer renklere göre daha mat tonlardadır. Bu yüzden evinizde modern bir tarz oluşturabilirsiniz. Çakıl taşı rengi beyaz renk ile harika bir uyum içerisindedir. Bu duvar rengini tercih edecek olursanız mutlaka az eşya kullanmaya önem vermelisiniz. Duvarınızda beyaz çerçeveli tablolar kullanabilir ve aynı şekilde eşyalarınızda beyaz rengi önde tutmaya özen gösterebilirsiniz.

çakıl taşı rengi

Şampanya Duvar Rengi

Ev boyasında en çok tercih edilen renkler içinde şampanya rengi, vazgeçilmezlerin arasındadır. Evinizdeki eşyaların renkleri ile kolay uyum sağlar ve odanın aydınlığı için güzel bir renktir. Odanın içindeki nerdeyse tüm eşyalar ile kolay uyum sağlayan şampanya rengi, kapı ve pencerelerin renkleri ile de uyum sağlamaktadır.

şampanya rengi

Antrasit Mavi Duvar Rengi

Kullanışlı ve huzur verici olarak tercih edilen bu renk için kullanımında dikkat edilmesi gerek bazı renk dengeleri vardır. Bu rengi dengelemek için daha açık tonlarda eşyalarınızın olması gerekir. Bunlara örnek verecek olursak pastel sarı tonları, turuncu veya açık mavi gibi tonları kullanarak uyum sağlayabilirsiniz. Bu renk erkek çocuk odaları, çalışma alanları ve antre için daha uygun olur.

antrasit mavi rengi

Mercan Duvar Rengi

Ev boyasında en çok tercih edilen renkler arasında daha sıcak fakat pastel bir ton olan duvar rengi Mercandır. Bu rengi duvarınızda kullandığınızda ortama canlılık ve enerji katacaktır. Fakat bu duvar rengin evinizdeki diğer eşyalar ile uyumuna, boyanmadan önce dikkat edilmesi gerekmektedir. Mercan duvar rengi boyasının enerjik havasını, daha açık tonlar veya beyaz bir renk ile kolayca yakalayabilirsiniz. Bu uyuma özen göstermezseniz evde çok boğucu ya da göz yoran bir renk cümbüşü yaratmış olursunuz.

mercan rengi

Fil Dişi Duvar Rengi

Ev için en çok tercih edilen renkler arasında Fil dişi de yer almaktadır. Sade ve aynı zamanda şık görünümü ile göze çarpmaktadır. Evinizde sadelikten yanaysanız bu renk sizin kurtarıcınız olur. Kırık beyaz ve deniz kabuğu renkleri ile uyum sağlar.

fil dişi rengi

Çerçeveli Tablolar

Duvarlarınızı boyadıktan sonra mobilyanıza ve duvarınıza uygun seçeceğiniz çerçeveli tablolar ortamı daha da güzelleştirecektir. Kanvas tablolar son zamanlarda daha çok tercih edilsede duvarınızın büyüklüğüne ve odanın nüansına göre tercih edeceğiniz tablolar duvarınızda çok şık duracaktır.

çerçeveli tablolar

çerçeveli tablolar

Daha fazla renk seçeneği için bu sayfaya göz atabilirsiniz

Exit mobile version